RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Pohod na Krim in Rakitno

Objavil: Urednik .

V soboto 24. novembra smo obiskali Krim, ki je visok 1109 m. Z avtoceste Ljubljana - Koper smo zapeljali proti Brezovici, nato pa vožnjo nadaljevali v smeri Podpeč proti Rakitni do vasi Preserje. Tu smo pustili avtomobile in pot pod noge in peš proti cilju. Po nekaj minuti hoje smo zavili v gozd, kjer se je pot začela rahlo vzpenjati. Med vzponom smo opazili informativne table gozdne učne poti. Pot je bila prijetna čeprav ponekod malo strma. Tudi megla je bila naša spremljevalka. Po dobrih dveh urah hoje smo prišli do ceste in po 15. minutah bili na vrhu Krima. Spočili smo se in okrepčali. Žal pa smo bili prikrajšani za razgled zaradi megle. Po vrnitvi v dolino smo se ustavili na Rakitni. Obiskali smo dva naša člana, Marijo in Albina, ki sta nas veselo sprejela in pogostila.
Veseli smo se vračali, saj smo dan preživeli v prijetnem druženju.

Tekst in foto: Polona Leskovec