RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Izlet na Kras in v zamejsko Italijo

Objavil: Urednik .

V soboto, 19.maja, smo odšli na izlet v Italijo. Na poti smo se najprej ustavili v Lokvah in v prijetni restavraciji popili jutranjo kavico. Tu smo napravili  še kratek sprehod do znamenite pršutarne, nato na smo nadaljevali pot po Italiji do  Devinskega gradu. Tam nas je sprejel naš voditelj, ki nam je v dveh urah ogleda zelo izčrpno orisal vse zgodovinske dogodke in znamenitosti. Izredno lepo vreme nam je pričaralo vso lepoto devinskih belih skal. Naslednja točka našega izleta je bil ogled gradu Miramar. Tudi tu smo pod strokovnim vodstvom našega vodiča izvedeli marsikaj zanimivega,  kar bi bilo običajnemu prehodnemu obiskovalcu skrito. Na kratko smo se še sprehodili po prelepem parku okoli gradu,  nato pa smo se odpeljali v Sežano na skupno kosilo.  Dobre volje in polni lepih vtisov smo proti večeru prispeli v Ljubljano