Pot okoli Bohinjskega jezera

Objavil: Urednik .

bohinjPohodniki društva smo se tokrat namenili prehoditi pot okoli Bohinjskega jezera. 26. septembra, ko smo se odpravili na pot, je bil lep jesenski dan. Zbrali smo se na parkirišču blizu cerkve sv. Janeza Krstnika, na vzhodnem robu jezera, kjer smo začeli naš pohod. Že prvi pogled na prelepo jezero, ki  se je kopalo v sončni svetlobi in dobivalo smaragdno barvo, nas je navdal  z dobro voljo in v veselem razpoloženju smo uživali v lepotah Bohinjskega jezera in njegove okolice. To je naše največje stalno naravno jezero, dolgo dobre 4 km, široko do 1200 m in globoko do največ 45m. Njegova površina znaša 3,3 km². Po nekaj minutni hoji smo prispeli do plaže, nato pa obkrožili  Fužinarski zaliv na vzhodni strani jezera. Pot smo nadaljevali po severni obali jezera, ki je bila obsijana s soncem. Bilo je prav prijetno toplo.  Na poti smo videli opuščeno ribogojnico. Kmalu nato smo prečili hudournik, v katerem zaradi suše ni bilo vode. V prijetnem klepetu in uživanju v naravi nam je čas hitro mineval in kmalu smo dospeli do Ukanca, kjer je bila za nami že polovica poti. Na lepi jasi s pogledom na jezero in na Vogel smo se okrepčali in v veselem vzdušju in smehu občudovali  okolico. Po počitku smo se še fotografirali in nato ubrali pot še po drugi strani jezera. Kar hitro smo prispeli do zapuščenega hotela Zlatorog, ki je največja bohinjska sramota. Pot nas je vodila mimo kampa Zlatorog na levi strani ceste in že smo bili na križišču pod Voglom. Ob cesti smo ves čas hodili po makadamski sprehajalni poti v senci dreves. Mimo cerkvice sv. Duha smo kmalu prispeli  do prireditvenega prostora Pod Skalco in naprej v Ribčev Laz.

Pot okoli jezera je dolga 12 km. Na koncu so bile noge utrujene in tudi nekaj žuljev smo pridobili. Naš pohod smo zaključili v restavraciji, v prijetnem kramljanju in v prešernem smehu.

Kadar se odpravljate v Bohinj, nikar ne pozabite na rek, ki pravi:  "V Bohinju ima dež mlade".

Polona

Fotografije so dosegljive tudi na Google Photos (TUKAJ)