RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Utripovci na izletu v novomeškem muzeju in v Dolenjskih Toplicah

Objavil: Urednik .

V soboto, 12. februarja, je društvo organiziralo izlet na Dolenjsko. Izletniki so se najprej zapeljali v Novo mesto in si v Dolenjskem muzeju vodeno ogledali del zbirke. Kustodiat hrani gradivo iz mlajše kamene dobe do zgodnjega srednjega veka. Glavnino predstavljajo najdbe, starejše železne in mlajše železne dobe. Arheološka izkopavaja na Kapiteljski njivi pa prinašajo predvsem lončeno, kovinsko stekleno in jantarno gradivo.
Na povratku so se izletniki ustavili še v gostilni Zupančič v Žužemberku.
Fotografije, ki jih je posnela predsednica društva Polonca Leskovec, si oglejte v spodnjem albumu.