RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Jesenska pravljica na Slemenu (15. oktobra 2011)

Objavil: Urednik .

Že ob prihodu na Vršič smo vedeli, da bomo preživeli čudovit jesenski dan. Pot se je vzpenjala, skrita med skalovjem in ruševjem. Prispeli smo na sedlo Vratca 200m nad Vršičem od koder se nam je odprl prečudovit pogled na slikovite visoke gore in strmine z obsijanimi vrhovi male Mojstrovke, Prisojnika, Goličice in Razorja. Vsak pogled je bil svojstven, prepleten z izjemno krajinsko igro skalnih oblik z zaplatami prvega snega in zlatorumenimi macesni, ki kljubujejo vetrovom.
Prispeli smo na Sleme, ki je 1911m visoko. Vrhunec planinskih užitkov je bil okronan z enkratnim pogledom na Jalovec, na vršace Mojstrovke in Škrlatice vse do Italijanskih in Avstrijskih Alp.
Bilo je prečudovito,
Polona
(kliknite slike za povečan prikaz, nato pa še levo zgoraj Celoten zaslon)