Še nekaj jesenskih novic 2010

Vabilo na novoletno srečanje

Vse člane in članice vabimo na novoletno srečanje, ki bo v soboto, 8. januarja 2011. Ob 11. uri se bomo zbrali v gostilni PORTAL na Zaloški cesti 110 v Ljubljani. Do tam se lahko pripeljete z avtobusom mestnega prometa št. 10, 11 in 20. Po kosilu se bomo zavrteli in si z optimizmom ter radostjo v srcu nazdravili začetemu novemu letu 2011.

Priredili bomo tudi srečelov, v katerem bo zadela dobitek vsaka srečka, ki jo boste lahko kupili po 5 EUR.

PRIJAVA:
Vse ki se nameravate udeležiti našega novoletnega srečanja prosimo, da svojo udeležbo prijavite od 13. do 15. decembra med 19. in 21. uro na društveni telefon 031 651 532.
Izvršni odbor
(objavljeno 12. 11. 2010)

Vabilo NA MARTINOVANJE

Vabimo Vas na tradicionalno martinovanje, ki bo v soboto, 20. novembra 2010 v Žički kartuziji. Odhod avtobusa bo ob 9. uri z avtobusne postaje . Zbrali se bomo pod uro na železniški postaji v Ljubljani.

Kartuzijo je okoli leta 1160 ustanovil štajerski mejni grof Otokar III. Gre za najstarejšo kartuzijo v Srednji Evropi ter za prvi samostan tega reda zunaj Francije in Italije. Ogledali si bomo žičke rokopise, obiskali samostansko klet in si privoščili nekaj za pokušino. Ob vhodu stoji Gastuž, najstarejša gostilna na Slovenskem ( od leta 1467), ki hrani v svoji zbirki tudi srednjeveške kuharske recepte, kjer bomo dobili kosilo.

Prijave sprejemamo od 10. do 12. novembra 2010 od 19. do 21. ure na društveni telefon 031 651 532.
(objavljeno 9. 11. 2010)

Nadaljujemo ciklus predavanj o živčevju - Kardiogene bolezni živčevja

Prof. dr. Fajko Bajrović nam bo 10. novembra 2010 ob 15. uri v predavalnici 3 v pritličju UKC spregovoril o boleznih živčevja, njihovem zdravljenju in preprečevanju.
Naslov predavanja je : KARDIOGENE BOLEZNI ŽIVČEVJA
Vljudno vabljeni - Izvršni odbor UTRIP
(objavljeno 5. 11. 2010)

Vabilo na planinski izlet

Vse članice in člane društva srčnih bolnikov s spodbujevalnikom - UTRIP, kateri imate voljo do hoje, vabim na planinski izlet, ki bo

v soboto, 9. oktobra 2010

Dom v Lepeni - Dom pri Krnskih jezerih - Krnsko jezero

Čas hoje: 2h 20 min
Izhodišče: Dom v Lepeni (700 m)
Cilj: Krnsko jezero (1391 m)
Zahtevnost: lahka označena pot
Zemljevid: Julijske Alpe - zahodni del

Dostop do izhodišča:
Ljubljana - Nova Gorica - Bovec, v Bovcu zaviješ v smeri Trenta - Vršič, po (cca 10 km) se odcepi cesta v Lepeno - dom Klementa Juga.
Glede prevoza se bomo dogovorili, ko bomo vedeli, koliko nas bo pohodnikov.

Prijave sprejema ga. Mika Nikčević na telefon 031 651 532.

V primeru slabega vremena bomo določili nov datum.

Polona Leskovec, predsednica društva

(objavljeno 3. 10. 2010)

Vabilo na predavanje o živčevju.

Vabimo Vas na 2. predavanje o ŽIVČEVJU, ki bo v sredo, 15. septembra 2010, ob 15. uri v predavalnici 1 v pritličju Univerzitetnega kliničnega centra.

Predaval bo prof. dr. Fajko Bajrović

Vljudno vabljeni!