RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Fotografije z društvenega izleta v Mozirski gaj

Objavil: Urednik .

V mesecu juniju je društvo  Utrip  vabilo svoje člane na  spoznavanje Zgornje Savinjske doline. V soboto, 13 junija, se je ogleda Mozirskega gaja, znamenitosti v Nazarjah  in okolici  udeležilo 53 članov

V Mozirskem gaju nas je najprej, v veselje vseh, pozdravilo zgodnje jutranje  sonce  in od dežja oprane cvetoče cvetlice. Povsod sama lepota. Ob skrbno negovanih zelenicah se v njem razcveta na milijone cvetov. Prvim pisanim spomladanskim cvetlicam sledijo grmovnice in trajnice,  v poletnih mesecih  pa mavrico dopolnjuje sto tisoče raznobarvnih  enoletnic. Ko se sprehajaš po parku  lepoto kraja   dopolnjuje  petje raznovrstnih ptic in različni etnografski objekti .Tu  te v preteklost povrnejo: kašča iz leta 1731, stara kmečka hiša s  črno kuhinjo, preužitkarska hiša, kovačija, mlin in žaga , vse kot nekoč na vodni pogon. Tu najdemo še druge razne zanimivosti. Različne živalske skulpture , plodove narave in druge uporabne predmete spletene iz protja, ki nevsiljivo bogatijo ponudbo parka. 18 metrski razgledni stolp nam omogoča, da iz ptičje perspektive opazujemo Mozirje z okolico in lično urejene gredice domiselnih  vrtnarjev. Pa tudi  urejena počivališča, ki omogočajo, da si oddahneš in odpočiješ .

V naslednjem vam prikažemo nekaj slik iz izleta, da vas privabimo, da si ga v naravi ogledate.

(za povečan prikaz kliknite slike in nato kliknite še gumb Celoten zaslon)